EST | ENG | FIN | RUS

Saaremaa lihatööstus ostis Pöide AG enamusosaluse

AS Saaremaa Lihatööstus omandas sel nädalal piimatootmisega tegeleva Pöide AG OÜ enamusosaluse, jätkates seega lihatööstuse omanike plaani suurenda ettevõtte toorainebaasi ja söödamaid.

Saaremaa lihatööstus juhatuse liikme Kristjan Leedo sõnul omandas lihatööstus 69% Pöide AG osakutest, mis kuulusid osaühingu tegevjuhile Mihkel Kaalule ja tema abikaasale. Ettevõtte ülejäänud omanikering – valdavalt eraisikutest osanikud – jäi endiseks.

Pöide AG senine suurosanik ja tegevjuht Mihkel Kaal ütles, et tootmisest kõrvale astuma ajendas teda pensioniiga. “Mul on 65 eluaastat juba turjal ja pensionile mineku soov on suur,” lausus Kaal, kes jätkab oma praeguses ametis oktoobri lõpuni. Kaal lisas, et ehkki enamusosaluse omandamisest olid huvitatud ka mandri ettevõtted, hindas ta Saaremaa lihatööstust kõige jätkusuutlikumaks.

AS-i Saaremaa Lihatööstus omanik Vjatšeslav Leedo ütles, et Pöide AG on üllatavalt heas olukorras ettevõte, mis on suurema osa aastatest kasumit teeninud. Eelmisel aastal jäi piimatootja küll kahjumisse, kuid sel aastal jõuab taas kasumisse.

Enamusosaluse eest makstud hinna jätsid osapooled endi teada. “Hinna kohta peab ütlema, et ostjale on hind alati kallis ja sellele, kes müüb, odav,” märkis Vjatšeslav Leedo. Enam kui 20 töötajaga Pöide AG lüpsikarjas on umbes 220 lehma, koos noorkarjaga ulatub loomade arv ligemale 500-ni. Ettevõtte kasutada on 950 ha maad.

Lähitulevikus lihatööstusel Pöide AG-ga suuremaid ümberkorraldusi plaanis ei ole. “Meil on plaanis seal piimakari alles jätta,” märkis Vjatšeslav Leedo. “Meie prioriteet on küll lihaveis, aga kui tingimused ja inimesed piimatootmiseks on olemas ja kõik toimib, siis miks seda peab lõhkuma,” rääkis ta.

Vjatšeslav Leedo lisas, et Pöide AG osaluse omandamisel sai määravaks selle piirnemine Audla osaühinguga, mis kuulub Leedole juba varasemast ajast. “Nende kahe ettevõtte laudad ja maad on lähestikku ja see loob hea sünergia paremaks majandamiseks,” ütles Leedo.

Tellimislaua telefon: 45 24 201, 45 24 202, faks: 45 24 209, e-post: tellimus@slt.ee
© 2011 OÜ Saaremaa Lihatööstus | Pikk 81, Kuressaare 93815. Kõik õigused kaitstud / All rights reserved.