Parooli taastamine

Teie e-posti aadressile saadeti juhised parooli taastamiseks.

Saada
Tagasi

Retseptid

Marioni moussaka

Koostisosad

kartul
baklažaan
tsukiini
sibul
küüslauk
porgand
tomatipasta
hakkliha
salsakaste
tomat
riivjuust
sool
pipar
muskaatähkel
kaneel
basiilik
oregano
bešamel kastme jaoks:
piim
või
jahu
muna

Valmistamine

Üldiselt on asi lihtne, aga kui on suur vorm, peab ikkagi paar tundi võtma ettevalmistamiseks. Lisaks peab olema kõrge vorm. Nii 10 cm kõrge...8 vähemalt.
Moussaka sisse läheb kiht kartulit, kiht baklažaani ja kiht tsukiinit. Siis hakkliha (soovitavalt veis) ja peale bešamel kaste.
Mul on klassikaline kreeka ahjuvorm - ümmargune, kõrge ja umbes 40 cm läbimõõduga.
Kõigepealt tasub valmis teha hakkliha. Minul 1 kg veise hakkliha, tükeldatud suur sibul, 3 küüslagu küünt ja 2 jämedalt riivitud porgandit läksid pannile. Kallasin peale pisut vett ja kogu värk haudus, kuni vesi ära auras. Siis läks peale natuke oma tehtud tomatipastat ja oma aia salsat (peenestatud tomat, paprika, sibul ja ). Selle salsa asemel sobiks ka sisse riivida paar tomatit.
Kõige lõpuks maitsestamine - sool, pipar, basiilik, oregano, piparmünt ja eriti olulised - muskaatpähkel ja priske teelusikatäis kaneeli. Kaneel on just see, mis annab moussakale temale omase ja olulise maitse.
Hakkliha valmis, edasi on vaja kõik kihid läbi praadida. Kartuliviilud rohkes õlis praadida ja laduda vormi põhja. Peale hõredalt riivjuustu. Moussaka pole mingi juustune toit, nii et juustu tõesti hõredalt!
Edasi läbi praadida järgmine kiht. Meil täna baklažaan. Peale jälle hõredalt juustu. Siis kiht praetud tsukiinit ja hõredalt juustu.
Juurikad vormis, siis laotada peale hakkliha. Korralikult ära siluda ja natuke pealt patsutada ja siis lõpuks peale bešamell. Ütlen kerge piinlikkusega, et valisin poeletilt saadaoleva pakiversiooni. Minu suure vormi kohta kulub 1,5 liitri piimaga tehtud besšamelli, millesse lisan ka 3 muna, et kiht jääks tugevam.
Moussaka tahab ahjus istuda päris kaua. Hoolimata sellest, et kõik kihid on peaaegu valmis. Meil täna 180 kraadiga 1,5 h. Pealt peab minema pruuniks.
Enne lahti lõikamist võiks natuke tõmmata lasta.
Kali orexi!

Tarbija saadetud retsept, saatja: Marion Maksimov

Vaata ka teisi retsepte